Yaşam biçimini değiştirmezsen eğer, sana kimse yardımcı olamaz. Hipokrat

Tüm dağlar, tepeler, çayırlar ve otlaklar birer eczanedir... Paracelsus

İnsanlar Tanrılarına kendilerine sağlık bahşetsin diye dua ederler. Oysa bilmezler ki, kendi sağlıklarına olmadık zorbalıkları uygularlar. Demokrit

Geleceğin doktoru ilaç vermeyecek, fakat beden sağlığının korunması, beslenme, hastalıkların nedenleri ve hastalıklardan korunma yollarıyla ilgilenecek. Thomas Edison

DOSAV' dan HABERLER

Milletvekillerimiz Sağlıklı Olsun

Milletvekillerimizi seçmemize az kaldı. Genellikle milletvekili seçerken adayların partisine, siyasi görüşüne, etnik veya inançsal kökenine bakarız ama “sağlığına” bakmayız. Parası, kariyeri, cinsiyeti, karizması oyumuzu etkiler, ama eğer adayların s

DEVAMINI OKUYUN...
Milletvekillerimiz Sağlıklı Olsun
kapat

MİLLETVEKİLLERİMİZ SAĞLIKLI OLSUN

Milletvekillerimizi seçmemize az kaldı. Genellikle milletvekili seçerken adayların partisine, siyasi görüşüne, etnik veya inançsal kökenine bakarız ama “sağlığına” bakmayız. Parası, kariyeri, cinsiyeti, karizması oyumuzu etkiler, ama eğer adayların sağlık durumuna dikkat etmezsek meclisimizi hasta insanlarla doldurmak gibi bir gaflete düşebiliriz. İyi ama doktor muyuz ki adayları muayene edip ona göre oy verelim! Doktora gönderip, sağlık raporu aldırıp, sonra mı oy vereceğiz? Herhangi bir işe veya devlet memurluğuna başvuranlardan sağlık raporu istenir de, neden milletvekili olmak isteyenlerden istenmez? İstense ne olacak ki… Diyelim ki doktor raporunda “sağlam” yazdı. Siz yine de inanmayın hemen. Çünkü doktorun “sağlam” zannettiği birçok aday bakınız nasıl “hasta” çıkabiliyor.

Adayımız veya aday adayımız din, dil, cins, ırk ayrımı yapan bir partiden adaysa sağlıklı olamaz. Irkı, etnik kökeni, dini, mezhebi çoğunlukta olanları azınlıkta olanlara karşı kışkırtan, azınlıkta olanları aşağılayan, onlara hakaret eden parti yönetici/ sözcü/ temsilci/ milletvekili adayları sağlıklı olamazlar.

Adayımızın veya aday adayımızın özgür bir karakteri ve kişiliği olmalıdır. Yağcı, el etek öpen, eğilen, popülist, güçlüden yana olan kişiler aslında tutsak oldukları için onlardan topluma bir fayda gelmez. Efendilerinin izin verdiği, çıkarlarının izin verdiği, tutsak beyinlerinin izin verdiği kadar milletvekilliği yaparlar ki bu da millete vekil değil, illet olur.

Adayımızın veya aday adayımızın öncelikle kendine hayrı olmalıdır. Meslek sahibi, bilgili, çalışkan, ahlaklı, vicdan sahibi olmalıdır. Milletvekilliğini iyi bir maaş ve iyi bir emeklilik kapısı olarak gören nice kendini sağlıklı ve akıllı zanneden “ZÜBÜK”ler görmüştür parlamentomuz.

Yalancılık bir hastalık halidir. Durup dururken bağıran, dinleyenleri aptal yerine koyarak “öteki” yaratıp ona saldırtan, kışkırtan, akıllara değil, duygulara hitap ederek ajite eden sahtekarların hali de bir hastalık halidir. Bağırmak, çağırmak, hakaret etmek, küfretmek sahtece oynanan bir roldür ve sağlıklı değildir; itibar da etmemeli, oy da vermemeliyiz.

Sizi hiç tanımadığı, görmediği halde, sizinle tek kelime konuşmadığı halde, cep telefonunuzu bir biçimde ele geçirip dindar olmadığınız halde dini günlerinizi, milliyetçi olmadığınız halde milli günlerinizi kutlayan, size mesajla vatan, millet nutukları çeken, sizi göklere çıkarıp övenler de kendilerini akıllı zanneden aptallardır. Onlara da oy vermemeliyiz. Doğuda başka batıda başka konuşan, dün dediğinin tersini bugün söyleyen, politika zaten ikiyüzlülüktür pişkinliğini sergileyen yalancılar da özünde hastadırlar. Onlara önce sağlığına kavuşmalarını, belki de sonraki seçimde aday olmalarını söylemeliyiz.

Eğer bir aday veya aday adayı zalimliğin, zulmün, işkencenin, insana ve insan onuruna kıyımın, insanlık tarihinin hangi zamanında, hangi coğrafyasında, hangi insanlara ve hangi canlılara uygulanmışsa uygulanmış olsun onu kınamıyorsa, onu seslendirmiyorsa, lafı eveleyip geveliyorsa o aday kendini uyanık zanneden bir zavallıdır; hasta, çelimsiz ve zayıftır. Milletvekili olması da gerekmez.

Sözün özü sevgili okurlar, kimin hangi partiden aday olduğu, ne söylediği, ne nutuk çektiğinden öte;

- Şimdiye kadar insanlık adına, ülkesi adına, ailesi adına ne yapmış,

- Yaşadığı coğrafya, ülke ve bölgede hali hazırda mazlum durumda olan her türlü azınlık baskısına, her türlü yoksulluğa, her türlü adaletsizliğe, hırsızlığa, yolsuzluğa, cehalete, bilgisizliğe ve de her türlü AYRIMCILIĞA karşı koymuyorsa o kişi KENDİSİ HASTADIR. Önce hepimiz, oy verenler de, oy isteyenler de birbirini, çevreyi, doğayı, ormanı, tüm canlıları sevmeyi, çalışmayı, üretmeyi, haklıya omuz verip haksıza da dur demeyi öğrenirsek ancak o zaman meclisimiz gerçek bir meclis, milletvekillerimiz gerçek milletvekilleri, bizler de oyunun değeri olan gerçek yurttaşlar ve seçmenler olabiliriz.

Dr.Yaşar Yılmaz

yasaryilmaz@dosav.org.tr

ELEKTROMANYETİK KİRLİLİKTEN KORUNMA YOLLARI

Elektromanyetik kirliliğin neden olabileceği...

DEVAMINI OKUYUN...
ELEKTROMANYETİK KİRLİLİKTEN KORUNMA YOLLARI
kapat
Elektrosmog insan yapımı tüm elektromanyetik alanların yarattığı elektromanyetik kirliliğe verilen bir isim. Modern yaşamın vazgeçilemez kablosuz teknolojileri ve yoğun elektrikli ortamlarının bizi maruz bıraktığı elektrosmog’un sebep olduğu başlıca sağlık sorunları şunlar:
 
-       Baş ağrısı
-       Anksiyete
-       Uyku bozuklukları
-       Kronik yorgunluk
-       Depression
-       Konsantrasyon problemleri
-       Tansiyon problemleri
-       Cilt sorunları
-       Çocuklarda davranış bozuklukları
“Elektromanyetik duyarlılık” olarak tanımlanan tüm bu belirtilerden korunmanın 12 yolu var:
 
1.     Elektrikli başucu saatleri, adaptörler ve şarj cihazları güçlü manyetik alanlar yaratırlar. Bu aletlerden en az 1 metre uzakta durulmalı ve bunlar yatakodasının dışında tutulmalıdırlar.
 
2.     Kabloları açıkta olan gece lambaları güçlü elektronamyetik alanlar yaratırlar. Bu nedenle lambaların yatağınıza yakın olmamasında yarar vardır.
 
3.     Ev içerisindeki elektrik akışının gece boyu devam etmesini engellemek için sigortalarınızı gece yatarken kapatın.
 
4.     Floresan lambalardan, elektronik güç kaynağı olan düşük voltajlı lambalardan, enerji tasarrufu sağlayan lambalardan kurtulun! Çünkü bunlar yüksek frekanslı elektromanyetik alanlar yarattıkları gibi toksik civa da içerirler.
 
5.     Mümkünse kablosuz internet yerine kabloluyu tercih edin. Yazıcı ve tarayıcılarınızda da WLAN kablosuz bağlantıyı devredışı bırakarak bu fonksiyonları kablolu olarak kullanın.
 
6.     Telsiz telefonlar ve cep telefonu yerine münkün olduğunca kablolu telefonları tercih edin. Cep telefonunuzu sadece birkaç dakikayı geçmeyen kısa görüşmeler için kullanın.
 
7.     Cep telefonunuzu bedeniniz üzerinde taşımayın. Mutlaka üzerinizde taşımanız gerekiyorsa cep telefonunun tuş takımının olduğu ön kısmının bedeninize dönük olmasına dikkat edin, çünkü daha güçlü manyetik alana sahip anten kısmı telefonun arkasındadır.
 
8.     Akşamları –ve mümkün olan her anda- cep telefonunuzu kapalı tutun. Yatak odanızdan uzak tutun, başucunuza veya yastık altına koymayın.
 
9.     Cep telefonunu bedeninize temas ettirmeden, hoparlörü veya kulaklık vasıtasıyla konuşun.
 
10.   Cep telefonuyla konuşan insanlardan mümkün olduğunca uzak durun.
 
11.    Cep telefonunuzu araba, otobüs veya trende kullanmayın; sinyalin zayıf olduğu noktalarda kullanmayın: Cep telefonları bu ortamlarda daha fazla şua yayar.
 
12.     Elektromanyetik alanlardan en fazla etkilenecek grup gelişme çağındaki çocuklardır. Acil durumlar dışında, 12 yaşın altındaki çocukların cep telefonu kullanmalarına izin verilmemelidir.
 
13. Sürekli olarak elektromanyetik kirliliğe maruz kalıyorsanız, mümkün olan her fırsatta teknolojiden uzak doğal ortamlara kaçın, düzenli olarak arınma tatili yapın. 
 
 

SAĞLIK SEMİNERLERİ

Prof.Dr.Karl Hecht ve Dr. Yaşar Yılmaz’ın Sağlık Seminerleri 13.10.2013-16.11.2013

DEVAMINI OKUYUN...
SAĞLIK SEMİNERLERİ
kapat

Prof.Dr.Karl Hecht ve Dr. Yaşar Yılmaz’ın Sağlık Seminerleri  13.10.2013-16.11.2013

Berlin Humboldt Üniversitesi’nden emekli Prof.Dr.Karl Hecht ve Natur-Med Sorumlu Kür Hekimi Dr. Yaşar Yılmaz’ın
13.10.2013-16.11.2013 tarihleri arasındaki sağlık seminerlerine davetlisiniz.

13 Ekim 2013-16 Kasım 2013
Katılımcılara sertifika verilecektir.

Bilgi ve rezervasyon için: info@natur-med.com.tr

DOSAV Gönüllüsü Olun

Etkinliklerimizde görev almak ve gönüllü çalışmak için lütfen
Tıklayınız

Arınma Kitabı

Detoksla Gelen Sağlık Dr. Yaşar Yılmaz - Eylem Yılmaz

DEVAMINI OKUYUN

Etkinlik Takvimi

DOSAV Vakfı ile ilgili etkinliklerimize buradan ulaşabilirsiniz:

6 AYLIK TAKVİM
Haziran 2024
PztSalÇarPerCumCmtPaz
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930